Kursbooking i Avento CMS

Kursbooking i Avento CMS

Applikasjonspakken omfatter nå også en modul for kursreservasjon. Kursene kan også belastes kunden via kredittkort.


Skal bedriften ha et seminar der du ønsker at ansatte såvel som eksterne deltakere kan melde seg på? Ønsker du kontroll over antalle ledige plasser til enhver tid?

 

Uansett hvilken hensikt du skulle ha med et kurs, er modulen for kursreservasjon et godt steg i riktig retning av en suksessfull gjennomføring.

 

Påmelding

Brukeren på sin side skriver enkelt inn kontaktinformasjon før han/hun melder seg på. Kvitteringen på epost til kunde og evt. ansvarlig for kurset gir brukeren muligheten til å melde seg av så sant dette er krysset av for i kursmodulen.

 

Administrasjon

På innsiden definerer administrator kriterier som påvirker hvordan kurset oppfører seg:

  • Tilgjengelig fra dato/til dato
  • Tittel, beskrivelse, innhold, bilder.
  • Kursets startdato- og tid.
  • Evt. pris
  • Påmeldingsfrist
  • Avmeldinger godtas til og med dato.
  • Kvittering til epost

Kommunikasjon mot påmeldte

Personen som er gitt rettigheter til å redigere kurset kan når som helst logge seg inn og revidere listen over påmeldte. Avento CMS har fullintegrert støtte for å sende e-post og sms fra alle deler av systemet som omfatter behandling av personer med e-post adresse og mobilnummer.

 

Administrator kan derfor raskt filtrer ut de aktuelle kursdeltakerne for så å sende en SMS eller e-post med informasjon om evt. endringer, påmindelser eller lignende.

 

 

Eksport

Som ellers i Avento CMS har kursmodulen innebygget eksport av data til semikolonseparerte filer som i sin tur kan importeres i bedriftens egne systemer.

 

 

 

 


Avento, Lerstadveien 545, 6018 Ålesund. Tlf.: 70 17 60 50, Faks: 70 17 60 51